سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 14 اسفند 1399
  • 99/11/05 - 08:41
  • 206
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ایمنی ترمز خودروهای سنگین با محصولی دانش‌بنیان ارتقا یافت و انحصار شرکت‌های خارجی شکست

شرکتی دانش‌بنیان به حوزه طراحی و تولید مجموعه کامل سیستم‌های هیدرولیکی ماشین‌آلات سنگین ورود کرد و این سیستم برای نخستین بار در کشور تولید شد.

شرکت دانش‌بنیان مپسام به عنوان مجموعه‌ای فناور در حال توسعه، تولید و تکمیل مجموعه کامل سیستم‌های هیدرولیکی «ماشین‌آلات سنگین» و «خطوط فرآوری و تولید مواد معدنی» است. این شرکت به صورت متمرکز در حوزه طراحی و تولید سیستم‌های هیدرولیکی ترمز ماشین‌آلات سنگین معدنی فعالیت می‌کند تا بتواند طیف گسترده‌ای از خودروهای سنگین با مدل‌های کوماتسو، بلاز، ترکس و کاترپیلار را تحت پوشش قرار دهد.

هیدرولیک، به معنی استفاده مهندسی از مایعات و خاصیت‌های فیزیکی آنها به صورت گسترده در انواع ماشین‌آلات از جمله خودرو برای انتقال و افزایش قدرت. به زبان ساده‌تر، فنی که انتقال و تبدیل نیرو را توسط مایعات انجام دهد هیدرولیک نام دارد.

ایمان علیزاده عصار مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مپسام درباره محصول تولیدی این شرکت، گفت: در تلاشی فناورانه با همکاری شرکت جهاد نصر کرمان موفق به ساخت سیستم هیدرولیکی ترمز ماشین‌آلات سنگین که دانش فنی آن در انحصار شرکتی آمریکایی بود، شدیم.

 وی افزود: ترمز طراحی شده در مجموعه ما حدود یک سوم قیمت مدل‌های مشابه ژاپنی و آمریکایی موجود در بازار است. این سیستم ایمنی ترمز را ارتقا داده است و کیفیت بالایی دارد. با توجه به اینکه ترمز یکی از مهم‌ترین قطعات در خودروهای سنگین است، تولید این قطعه در کشور گامی بزرگ برای توسعه فناورانه صنعت خودروسازی محسوب می‌شود.  

این فعال دانش‌بنیان ادامه داد: طراحی، ساخت و انجام تست‌های موفق آزمایشگاهی و عملیاتی به صورت کامل توسط متخصصان شرکت مپسام با دقت بالا انجام  شده است. در حال حاضر نیز این محصول حساس و ایمن بر روی تراک‌های TEREX100 معدن 1 و 3 شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر استفاده می‌شود.

وی مزایای این محصول را «عملکرد تا فشار کاری 241 بار»، «کیفیت بالا هم‌پای محصول شرکت آمریکایی»، «امکان سرویس‌دهی آسان و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری»، «قیمت پایین‌تر از نمونه‌های خارجی» و «گارانتی معتبر و ارائه خدمات پس از فروش» عنوان کرد.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 72288

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت