سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 14 اسفند 1399
  • 99/11/05 - 12:45
  • 168
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دانش‌بنیان‌ها خدمات تخصصی پزشکی را به نقاط محروم می‌برند

به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات با کیفیت پزشکی در دورترین نقاط کشور و مناطق محروم در دسترس قرار می‌گیرد.

محسن شایگان صدر مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سلامت هوشمند طاهران گفت: این شرکت، خدمات دیجیتال حوزه درمان و سلامت را، تحت عنوان برند درمانکده به جامعه عرضه می‌کند. در این سامانه، تمام خدماتی که یک شهروند می‌تواند از یک بیمارستان تخصصی عالی دریافت کند، به صورت دیجیتال و برخط در تمام نقاط کشور در دسترس قرار دارد.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سلامت هوشمند طاهران، در ادامه افزود: تمام خدمات اعم از ویزیت پزشک، داروخانه، تصویربرداری پزشکی و آزمایشگاه به صورت برخط به بیمار ارائه می‌شود. در حال حاضر در تهران با 1000 پزشک در همه شاخه‌های تخصصی همکاری می‌کنیم.

به گفته وی، بیمار با مراجعه به این سامانه، می‌تواند  اطلاعات و شرح حال خود را به پزشک مورد نظر ارائه کند و توسط این پزشک ویزیت شود. حق ویزیت در این سامانه نیز به صورت معمول، چیزی در حدود 30 درصد از مراجعه حضوری ارزان‌تر است.

 

شایگان صدر، ضمن توضیح فعالیت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته در این مجموعه افزود: در ادامه، در صورتی که مثلاً شخص بیمار به خدمات تصویربرداری نیاز داشته باشد، با مراجعه به سامانه، مطلع می‌شود که چه مراکزی از ظرفیت ارائه خدمات به وی برخوردار هستند. در حال حاضر در ماه، حدود 8000 نوبت آنلاین در این سایت ثبت می‌شود.

این فعال دانش‌بنیان در ادامه گفت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام این شرکت برای زمان پیش‌رو، آنلاین کردن مطب‌ها است. در حال حاضر، ورود کلیشه‌های که عکس تصویربرداری پزشکی بر روی آن چاپ می‌شود، به خاطر تحریم با چالش مواجه شده است. در خدمات جدید، اطلاعات تصویربرداری به صورت آنلاین برای پزشک مورد نظر بیمار ارسال می‌شود و نیاز به کلیشه حدف می‌شود، با توجه به اینکه 25 تا 30 درصد از هزینه تصویربرداری مربوط به این کلیشه است، این موضوع از نظر اقتصادی نیز به نفع بیمار است.

وی همچنین بیان کرد: همچنین پزشک خواهد توانست با یک یوزر و پسورد به سامانه وارد شود و اطلاعات بیمار و نتایج آزمایش و تصاویر پزشکی را مشاهده کند و بر اساس این اطلاعات خدمات سریع و با کیفیتی به بیمار ارائه کند.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

پایان پیام/ 33

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 72300

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت