سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 05 بهمن 1399
  • 98/07/28 - 14:20
  • 1220
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ندای نیاز محیط‌زیست به زیست بوم فناوری و نوآوری

علی‌محمد لطیفی

 

علی‌محمد لطیفی،دبیر کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

حفظ محیط زیست یک ضرورت در دنیا است. ایران نیز از این امر مستثنی نیست و به اقدامات مراقبتی برای حفظ این گنجینه ارزشمند نیاز دارد. گنجینه ای که اگر نباشد حیات بشر نیز به خطر می افتد.

بهره گیری از تکنولوژی های مدرن به ویژه زیست فناوری می تواند نقش تاثیرگذاری در حفظ محیط زیست داشته باشد. کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بر همین مبنا با سازمان حفاظت محیط زیست و متخصصان و صاحبان صنایع برای کنترل، پیشگیری و حذف آلودگی‌های محیط زیستی همکاری های تنگاتنگی دارد.

از جمله برنامه‌های این کارگروه سفر به استان ها و ارزیابی دقیق وضعیت و آمایش زیست محیطی، شناسایی و کمک به صنایع برای کاهش و یا پیشگیری از آلودگی‌ها است. این کار با هدف آشنایی کارشناسان کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مشکلات زیست محیطی استان ها انجام می شود. 

با توجه به گسترش شهرنشینی و استفاده از منابع آلوده کننده محیط زیست، نیاز است که زیست بومی از شرکت های دانش بنیان در این حوزه شکل گیرد تا به کمک این زیست بوم، به نجات جان محیط زیست کمک کنیم. محیط زیستی که حیات ما به آن وابسته است.

لزوم مدیریت آلودگی‌های زیست محیطی از جمله پسماندهای شهری، صنعتی و عفونی بیمارستانی و کود و سموم شیمیایی کشاورزی، فلزات سنگین، ‌نیترات آب و مدیریت کانون‌های گردوغبار داخلی در حفاظت از محیط زیست نقش تاثیرگذاری دارد.

منبع:isti/ir

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,یادداشت ها
  • کد خبر : 47045
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت