جهش تولید
امروز : شنبه ٢١ تير ١٣٩٩

اخبار > کارمندی که استعفا کرد و با حمایت دولت یک استارتاپ به راه انداخت

صفحه اصلی > اخبار > معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری 


چاپ
روایتی از تحولات جدید کسب و کار در ایران؛

کارمندی که استعفا کرد و با حمایت دولت یک استارتاپ به راه انداخت

ناصر کریمیان برای سالها در شرکتهای حوزه صنایع معدنی و نفت و گاز و پیروشیمی شاغل بود. ایشان تصمیم گرفت با جهان کارمندی خداحافظی کند و در حال حاضر در یکی از مراکز زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشغول فعالیت بر روی توسعه استارتاپی در حوزه پروتز هستند.

 

 مدیر عامل شرکت فيدار ليان آروند در این باره  می گوید: در یک شرکت مهندسی در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی مشغول به کار بودم، اما زندگی کارمندی علی رغم تمام مزایا، مرا راضی نمی کرد، از سال 13۹3 بر روی ایده تاسیس یک استارتاپ در حوزه ساخت و تولید پروتز کار می کردم اما به وضوح احساس کردم که کار به صورت فرسایشی و کند پیش می رود.

ناصر کریمیان گفت: بدیهی است که دل کندن از شغل کارمندی و امنیت شغلی حقوق بگیری، تصمیم آسانی نیست. به ویژه آنکه شما این شغل را برای کار تمام وقت بر روی یک استارتاپ رها کنید.

 خوشبختانه در این راه همسرم حامی و همراه بنده بود و در سال ۱۳۹۶ از شغل کارمندی استعفاء دادم.

کریمیان در ادامه افزود: معاونت علمی  و فناوری ریاست جمهوری در این راستا خدمات  مختلفی به متقاضیانی همچون بنده عرضه می کند.

به همین جهت در مرکز رشد فناوری نخبگان از زیر مجموعه های تحت حمایت معاونت علمی و فناوری مستقر شدیم و کار بر روی توسعه شرکت را به صورت تمام وقت پیگیری کردم.

وی ضمن اشاره به برنامه های تولیدی شرکت  گفت: شرکت فيدار ليان آروند در حوزه پروتز های غیر تهاجمی (دست و پای مصنوعی) فعال است و 13 محصول تولید می کند.

شرکت فيدار ليان آروند تنها تولید کننده، نوع خاصی از پنجه مکانیکی دست در ایران است.  دست مصنوعی تولید شده در شرکت تشابه بالایی با دست طبیعی دارد. این دست ازکاریی های قابل توجهی برخوردار است و از تکنولوژی پیچیده ای در ساخت آن استفاده شده است.

وی با اشاره به برنامه های صادراتی شرکت افزود: تا کنون به کشورهای پاکستان و عراق صادرات داشته ایم و امیدواریم که افق های صادراتی شرکت را گسترده تر کنیم.

تسهیلاتی که به عنوان سرمایه در گردش با معرفی معاونت از یکی از صندوق ها گرفتیم، توانست به شرکت کمک  کند که اقدامات خود را سرعت بخشد.

در حال حاضر نیز در حال رایزنی با  کارخانه نوآوری هستیم تا از بسته های حمایتی معاونت برای ادامه راه برخوردار شویم.

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام /33

 

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت